sendvic-oblozeny-chleba-sandwich - QUICK7 journal | Aktuality | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Historie | Trendy | www.quick7.cz

r
e
k
l
a
m
a
Počasí    Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání    ČASOPIS
Přejít na obsah
"U.S.  SENDVIČ  dle  QUICKa"
Sendvič (či Sandwich) je druh pokrmu, který se sestává zpravidla ze dvou plátků chleba, mezi nichž vložíme volitelnou náplň.


reklama
reklama

Tak jako vždy i nyní použiji svůj tradiční odstavec, o tom že připravit pokrm pro lidské oko přitažlivější není nic složitého. Stačí dodržovat ty nejzákladnější pravidla gastronomie. Jsou jednoduchá a nemusíte vůbec nic složitě studovat ve drahých (někdy až předražených) kuchařkách.

Primární "tajemství" tkví v následujícím, používejte v kuchyni:

1) čerstvé suroviny
2) barevné suroviny
3) aromatické suroviny.

To, že suroviny musí být řádně očištěny a kuchyňské prostředí musí splňovat hygienickou připravenost, je snad již v českém prostředí takřka samozřejmostí...

Jak vidíte na fotografiích, není nic složitého na tom, připravit pokrm tak, aby jeho servírování bylo zábavou.Co budete potřebovat za suroviny?

- americký toastový chléb (v obchodě za cca od 20 Kč do 28 Kč)
- vejce
- hlávkový salát
- kuřecí prsa, nakrájená na menší kousky, promícháme s olivovým olejem, grilovacím kořením, solí, pepřem a troškou worcestrové omáčky
- slanina nakrájená na plátky
- tvrdý sýr nakrájený na tenké plátky
- česnekový dresink (promícháme zakysanou smetanu společně se solí, pepřem, troškou hořčice, a dále přidáme cca 2 až 4 stroužky česneku dle chuti a pažitku).

Kuře osmažíme na pánvičce, aby mělo křupavou (nikoliv spálenou) kůrčičku.

Dále na pánvičce připravíme tradiční "volské oko". Společně s přípravou vejce, na stejné pánvičce, zároveň lehce osmahneme slaninou nakrájenou na tenké plátky.

Vezmeme jeden díl toastového chleba, který na vnitřní straně potřeme trošku dresinku a postupně vrstvíme hlávkový salát, sýr, kuře, dresink, opět hlávkový salát, slaninu a volské oko. Celou sestavu lehce "zakryjeme" druhým dílem toastového chleba, který je též potřen dresinkem.


PŘEJEME DOBROU CHUŤ

P.S.: Prvním "tvůrcem" sendviče byl pravděpodobně lord Sandwich ve druhé polovině 18. století....


text a foto: mk, QUICK7
jídlo připravila: pk

reklama
přečtěte si také:
reklama


vloženo: 15.09.2019,  poslední aktualizace stránky: 15.09.2019

QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah