ministerstvo-prace-webove-stranky-pro-elektronicka-podani-elektronicka-obcanka - QUICK7 journal | Aktuality | Ekonomika | Právo | Politika | Zdraví | Historie | Trendy | www.quick7.cz

r
e
k
l
a
m
a
Počasí    Ekonomika    Právo    Politika    Zdraví    Zábava    Vzdělávání    ČASOPIS
Přejít na obsah
Elektronické podání z domova s využitím elektronické občanky


Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV) spustí
28. června 2019 nový web, a to v souvislosti s dokončením přechodu na nové informační systémy.

Tyto IS slibují zejména snížení nákladů na realizaci hlavních agend a vyvázání resortu ze závislosti na dodavatelích informačních systémů.

reklama

reklama

Jednotné portálové řešení práce a sociálních věcí (JPŘ PSV) přináší postupné sjednocení platformy webových prezentací a rozhraní informačních systémů pro všechny resortní instituce.

Při budování nové struktury webových stránek byl brán ohled zejména na potřeby koncového uživatele, tedy na klienty Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a Úřadu práce ČR (ÚP).

Nové webové prostředí bude pro klienta místem, kde bez problémů a složitého vyhledávání najde rychle a jednoduše přesně to, co potřebuje k vyřešení aktuální životní situace (např. pomoc v případě ztráty zaměstnání, hmotné nouze, při vyřizování různých dávek a příspěvků atd.).

Vyhledávání bude pro uživatele stránek pohodlné a jednoduché nejen na počítači, ale také na tabletu nebo chytrém telefonu.ilustrační foto, zdroj: pixabay.com


Další velkou výhodou nového Portálu je možnost elektronického podání.

Zůstává zachována možnost odesílat elektronické podání prostřednictvím datové schránky, navíc klient s elektronickým občanským průkazem nebo po jedné návštěvě pracoviště CzechPoint za účelem ztotožnění se základními registry, bude moci řešit svoji konkrétní životní událost přímo z domova bez nutnosti navštívit pobočku Úřadu práce.

Samozřejmostí bude také pravidelné publikování aktuálních informací z oblasti sociální péče, sociální politiky a zaměstnanosti. Projekt je plně harmonizován se strategickými projekty na úrovni centrálního eGovernmentu a navazuje zejména na projekty Portál občana a Portál veřejné správy.

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČRvloženo: 26.6.2019,  poslední aktualizace stránky: 26.6.2019

QUICK7       Kontakty       Reklama       Tiskové zprávy       Informace pro návštěvníky webu
Návrat na obsah